Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, New York Üniversitesi (NYU) Eğitim Fakültesi’nin Mütevelli Heyeti Üyeliğine Seçildi.

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, New York Üniversitesi (NYU) Eğitim Fakültesi’nin Mütevelli Heyeti Üyeliğine Seçildi.

ABD’nin önde gelen üniversitelerinden olan New York Üniversitesi’nde Steinhardt Eğitim Fakültesi’nin Mütevelli Heyetine, tarihinde ilk kez olmak üzere bir yabancı seçiliyor. NYU Steinhardt Eğitim Fakültesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanı Michael R. Cunningham; Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları Kurucu Başkanı Enver Yücel’e, Uluslararası Eğitimden Sorumlu Mütevelli Heyeti Üyeliğini teklif etmek üzere İstanbul’a geldi.

Tarihinde ilk kez bir yabancının seçildiği Mütevelli Heyeti’nde, Amerika’nın önde gelen eğitimcileri, iletişimcileri ve yöneticileri; öğretim, araştırma ve kamu programları konusunda NYU Steinhardt Eğitim Fakültesi’ni daha ileriye taşımak üzere çalışmalar yürütmektedir. Eğitimin, uluslararası boyutunu geliştirmek ve dünya vatandaşlığı eğitimi fikrini yaygınlaştırmak üzere, Bahçeşehir Üniversitesi Kurucu Başkanı Enver Yücel, uluslararası eğitime gösterdiği önem ve bu alanda yaptığı yoğun çalışmalardan ötürü bu göreve layık görüldü. On yedi kişiden oluşan NYU Steinhardt Eğitim Fakültesi Mütevelli Heyeti’nde, Cablevision Systems Corporation Başkanı ve NBA takımı New York Knicks’in sahibi James Dolan, Carnegie Corporation of New York Başdanışmanı Dr. Daniel Fallon, The John A. Hartford Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Corinne H. Rieder, dünyanın en büyük medya şirketi olan Time Warner’ın Başkanı Steve Ross’un varisi ve Ross Institute Kurucu Başkanı Courtney Sale Ross, Steinhardt Management Başkanı ve Amerika’nın önde gelen yatırımcılarından Michael H. Steinhardt gibi isimler bulunmaktadır.


Sayfayı Paylaş

Diğer Haberler

Enver Yücel: “Aşık Veysel, Türkiye’nin Ortak Değeri”

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Konservatuar ve Bahçeşehir Koleji iş birliği ile düzenlenen konserde halk ozanı Aşık Veysel, vefatının 49’uncu yılında Ordu’da anıld...

Enver Yücel “Yeşil Doğa” Programının Konuğu Oldu

BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Enver Yücel "Yeşil Doğa" programının konuğu oldu. Programda Giresun Kulakkaya Yaylası'nda gerçekleştirilen çevre projelerinden bahsed...

BAU VE BM’nin Ortaklaşa Düzenlediği Kulakkaya İklim Zirvesi Gerçekleşti

Bahçeşehir Üniversitesi ile Birleşmiş Milletler’in ortak düzenlediği “Kulakkaya İklim Zirvesi” Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Nikhil Seth’in ve BAU Global...

INSTAGRAM

Hakkında

Tüm hayatını eğitime adayan Enver Yücel, 1974 yılından bu yana başta Türkiye olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden öğrenciye eğitim hizmeti sundu. Eğitimi dünyanın çözülmesi gereken en önemli problemi olarak gören Yücel, bu amaçla eğitim alanını bir sosyal sorumluluk alanı olarak tanımlıyor.

Enver Yücel'e Sor