Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, New York Üniversitesi (NYU) Eğitim Fakültesi’nin Mütevelli Heyeti Üyeliğine Seçildi.

  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, New York Üniversitesi (NYU) Eğitim Fakültesi’nin Mütevelli Heyeti Üyeliğine Seçildi.

ABD’nin önde gelen üniversitelerinden olan New York Üniversitesi’nde Steinhardt Eğitim Fakültesi’nin Mütevelli Heyetine, tarihinde ilk kez olmak üzere bir yabancı seçiliyor. NYU Steinhardt Eğitim Fakültesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanı Michael R. Cunningham; Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları Kurucu Başkanı Enver Yücel’e, Uluslararası Eğitimden Sorumlu Mütevelli Heyeti Üyeliğini teklif etmek üzere İstanbul’a geldi.

Tarihinde ilk kez bir yabancının seçildiği Mütevelli Heyeti’nde, Amerika’nın önde gelen eğitimcileri, iletişimcileri ve yöneticileri; öğretim, araştırma ve kamu programları konusunda NYU Steinhardt Eğitim Fakültesi’ni daha ileriye taşımak üzere çalışmalar yürütmektedir. Eğitimin, uluslararası boyutunu geliştirmek ve dünya vatandaşlığı eğitimi fikrini yaygınlaştırmak üzere, Bahçeşehir Üniversitesi Kurucu Başkanı Enver Yücel, uluslararası eğitime gösterdiği önem ve bu alanda yaptığı yoğun çalışmalardan ötürü bu göreve layık görüldü. On yedi kişiden oluşan NYU Steinhardt Eğitim Fakültesi Mütevelli Heyeti’nde, Cablevision Systems Corporation Başkanı ve NBA takımı New York Knicks’in sahibi James Dolan, Carnegie Corporation of New York Başdanışmanı Dr. Daniel Fallon, The John A. Hartford Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Corinne H. Rieder, dünyanın en büyük medya şirketi olan Time Warner’ın Başkanı Steve Ross’un varisi ve Ross Institute Kurucu Başkanı Courtney Sale Ross, Steinhardt Management Başkanı ve Amerika’nın önde gelen yatırımcılarından Michael H. Steinhardt gibi isimler bulunmaktadır.


Sayfayı Paylaş

Diğer Haberler

Enver Yücel ‘Evrensel 50 İş İnsanı Listesine’ Girdi

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Mütevelli Heyeti Başkanı, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, tek eğitimci olarak Türkiye’dek...

BAU Global Bünyesindeki Berlin International Üniversitesi Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

8 yıl önce kurulan Berlin International Üniversitesi’nde bu yıl altıncı kez mezuniyet heyecanı yaşandı. Alman Eğitim Senatosu’ndan alınan akreditasyonlarla 97 farklı...

BAU ve HUAWEİ İş Birliği Cloud Hizmeti ile Bir Adım Daha Genişliyor

Huawei’in her yıl düzenlediği uluslararası etkinliklerden biri olan “Huawei Connect”, bu sene 17 Ekim tarihinde Paris’te gerçekleşti. ‘Unleash Digital’ temasıyla d...

INSTAGRAM

Hakkında

Tüm hayatını eğitime adayan Enver Yücel, 1974 yılından bu yana başta Türkiye olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden öğrenciye eğitim hizmeti sundu. Eğitimi dünyanın çözülmesi gereken en önemli problemi olarak gören Yücel, bu amaçla eğitim alanını bir sosyal sorumluluk alanı olarak tanımlıyor.

Enver Yücel'e Sor