Enver Yücel Türkiye İçin Bir İlke İmza Attı

Bahçeşehir Üniversitesi yurtdışında gerçekleştirdiği üniversitelerararası işbirliğine bir yenisini daha ekledi. Ekvator ile Türkiye arasında yapılan ilk anlaşmaya imza attı. 

Bahçeşehir Üniversitesi dünyanın dört bir tarafından ülkelerdeki kurumlarla gerçekleştirdiği işbirliklerine bir yenisini katarken Türkiye açısından da bir ilke imza attı. Tarihte Ekvator ile Türkiye arasında imzalanan ilk anlaşmaya imza attı.

İMZALAR İŞBİRLİĞİ İÇİN ATILDI

2 Kasım 2010 günü Bahçeşehir Üniversitesi Senatosunda Del Pacifico Üniversitesi rektörü Sonia Roca’nın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda iki üniversite arasında karşılıklı işbirliği ve ülkelerarası tanınırlığın artırılmasına yönelik çalışmaların yapılması konusunda anlaşmalar imzalandı.

EKVATOR’LA TÜRKİYE ARASINDAKİ İLK ANLAŞMA

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Hasan Şimşek, Amerikan Araştırmaları Merkezi Latin Amerika Projesi Danışma Kurulu Başkanı Aykut Eken, Amerikan Araştırmaları Merkezi Başkanı Burak Küntay’ın katıldığı imza töreninde Enver Yücel ve Hasan Şimşek Ekvator ve Türkiye arasında yapılan ilk anlaşmanın imzalarını attı.


Sayfayı Paylaş

Diğer Haberler

Enver Yücel: “Aşık Veysel, Türkiye’nin Ortak Değeri”

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Konservatuar ve Bahçeşehir Koleji iş birliği ile düzenlenen konserde halk ozanı Aşık Veysel, vefatının 49’uncu yılında Ordu’da anıld...

Enver Yücel “Yeşil Doğa” Programının Konuğu Oldu

BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Enver Yücel "Yeşil Doğa" programının konuğu oldu. Programda Giresun Kulakkaya Yaylası'nda gerçekleştirilen çevre projelerinden bahsed...

BAU VE BM’nin Ortaklaşa Düzenlediği Kulakkaya İklim Zirvesi Gerçekleşti

Bahçeşehir Üniversitesi ile Birleşmiş Milletler’in ortak düzenlediği “Kulakkaya İklim Zirvesi” Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Nikhil Seth’in ve BAU Global...

INSTAGRAM

Hakkında

Tüm hayatını eğitime adayan Enver Yücel, 1974 yılından bu yana başta Türkiye olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden öğrenciye eğitim hizmeti sundu. Eğitimi dünyanın çözülmesi gereken en önemli problemi olarak gören Yücel, bu amaçla eğitim alanını bir sosyal sorumluluk alanı olarak tanımlıyor.

Enver Yücel'e Sor